TavlaZamanı

    TavlaZamanı Salonu Bilgileri

    27 Nisan 2018 - 21:35 | 2.237 kez gösterim

27 Nisan 2018 - 21:35

facebook Twitter Google

Okeyde Masa Nasıl Açılır?

Okey salonlarımız 800 kişiye kadar sorunsuz şekilde sizlere hizmet verebilir, Bu sayı sonrasında diğer salonlara girerseniz daha iyi olacaktır. Okey odalarına giriş yaptıktan sonra karşınıza salon oyuncu listesi ve açık olan okey masaları ilk karşınıza gelecektir.  Sağ köşe taraf’da sizin için hazırladığımız özel puanlama sistemi ayrıca salon içinde bulunmaktadır. Okey masaların sol alt kısmında işaretlediğimiz ‘Yeni Masa Aç’ butonunu tıklayarak masa açabilirsiniz. Açtığınız masada oyunu isterseniz tek başınıza bot sistemi ile oynayabilir veya diğer oyuncuları bekleyerek karşılıklı oynayabilirsiniz. Masa aç butonu sizde görünmüyorsa sayfa yenileyerek tekrarda giriş yaparak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Okeyde Masadan Birisini Nasıl Atabilirim?

Okey salonlarımızda sıkça sorulan sorulardan biriside masadan rahatsız edenleri nasıl atabilirim sorusu sorulmakta.  Masa açtıktan sonra masaya giren kişiler sağ köşede takma ismi ile sıralanmaktadır. Okey masaları en fazla 4 kişilik oynanmakta ve dilerseniz tek kişilikte oynayabilirsiniz. Oyun sırasında masaya giren ve size uygunsuz kelimeler kullanan veya masadan çıkması için izin istemenize karşın hale çıkmayan kişileri atmakta serbestsiniz. Örnek verecek olursak masa açarak her geleni atmak yasak ve salondan atılma sebebi olabilir.  Masadan atacağınız kişiler size rahatsızlık veriyor ve masadan çıkmasını söylediğiniz halde masadan çıkmıyorsa atabilirsiniz.   Masadan atmak için atacağınız kişinin üstüne resimde gösterildiği gibi  bir kez tıklayarak onu işaretleyin ve alt kısımdaki AT butonuna tıklayınız.At butonuna tıkladıktan sonra karşınıza uyarı butonu gelecektir ve siz buradan seçmek istediğiniz seçeneği tekrardan tıklayarak masadan atabilirsiniz. Masadan atacağınız kişi bir daha masaya gelemeyecek ve ayrıca hiç bir masaya dahil olamayacaktır.  Size Gösterdiğimiz örnekleri yaptığınız halde atılan kişi tekrar gelebiliyorsa o kişileri kırmızı renkteki yetkili arkadaşlara bildiriniz. Masadan atılan kişiler bazen modem kapatıp açarak tekrardan masaya veya salona giriş yapabilirler, bizlere o kişileri bildirirseniz o kişilerin tüm puan ve takma isimleri silinerek kalıcı şekilde uzaklaştırılır.  Gereksiz yere masadan atmak suç ve salondan atılma sebebi bu konuda dikkat ederek üzücü olaylara neden olmayınız.

 

EngellemeSalonda Rahatsız Edeni Nasıl Engellerim?

Sıkça sorulan sorulardan birisi olan kişileri nasıl engellerim sorusuna buradan resimli anlatım ile anlatmaya çalışacağız. Sizi özelden veya masadan rahatsız eden kişileri engelleme sistemi ile engelleyebilirsiniz. Size özelden küfür eden veya uygunsuz belden aşağı yazan kişileri resimde gösterilen şekilde  engelle butonuna tıklayınız. Bazı üyelerimiz engelle olayını yanlış yapmasından dolayı bu kişiler hale yazmakta bunun sebebi engelleme yapacağınız kişinin özel penceresindeki engelle butonunu tıklamadığınız içindir.  Örneğin salonda özele sorunsuz yazıyorsa onun penceresini açmalı ve engelle butonuna tıklayınız.

Özel Mesaj KapatmaOkeyde Özelimi Nasıl Kapatırım?

Oyun odalarımızda üyelerimizin rahat ve huzur ortamında okey oynamaları için bir çok seçeneği sunmaya çalıştık. Daha önceki konumuzda sizlere bir kişi engellemeyi detaylı şekilde anlattık. Şimdiki konumuzda özel mesajlarınızı her keze kapatmayı göstereceğiz. Bilgisayara başında olmadığınızda size özel mesajlar gelmesini istemiyorsanız bu özellik tam size göre yapılmıştır.  Özel mesajları kapatmak için örnek verdiğimiz resimde Özel Mesajlar Açık butonunu bir kez tıklayarak özel mesajlar kapalı olacaktır. Salonda  engelleme yapmanız karşın hale rahatsız ediliyorsanız tüm mesajları bir süre engelleyerek tüm bunların üstesinden kolayca geleceksiniz. Sizlerde yetkili arkadaşlara anlayış göstermelisiniz, çünkü bir çok kişi asılsız ihbar ederek sevmediği veya okey salonlarında kavga ettiği kişileri asılsız ihbar ederek salondan attırmaya çalışmakta, bizler ihbar edilen kişileri doğal olarak hemen atamıyoruz. Sizler ilk önce engelleyiniz ve daha sonra şikayette bulunun, yetkili arkadaşlar konuyu araştırarak bu kişilerin küfür, hakaret veya uygunsuz konuşmalar yaptığını kanıtlarsa o kişileri salondan atacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

TavlaZamani.com - Anket